Ogłoszenie

Witamy w naszych skromnych progach! Większość prac nad naszym forum zostało ukończonych, jednak ciągle wdrażamy w nie coraz to nowsze pomysły oraz plany. Serdecznie zapraszam do zwiedzenia i rejestracji!

Ogłoszenie II!

Wszyscy nowi użytkownicy zobowiązani są do przeczytania regulaminów jak i założenia swojej karty w dziale "Nasze bestie".

#1 2013-08-28 19:53:14

 Valthienne.

Smoczy Mędrzec.

Skąd: Więzienie. ouo
Zarejestrowany: 2013-07-03
Posty: 44
Punktów :   
Punkty HP i EP smoka:: 100 HP/ 100 EP.
Samopoczucie smoka:: Czuje się świetnie i w formie.
Co teraz robi?: Odpoczywa.

HP I EP- o co biega?

Wielu z was z pewnością domyśla się, o co chodzi z HP (Health Points) i EP (Energy Points), jednak dla dla wyjaśnienia wszystko opiszę w tym wątku.

Na początek- dlaczego akurat HP i Ep? Po co to?

Jak wyżej napisałam HP i EP wyrażają stan zdrowia i energii naszej bestii. Na pomysł wpadłam sama i postanowiłam dać mu szansę na tym forum. Każdy- i w normalnym i wirtualnym świecie- po walce, lub jakimś wypadku odnosi obrażania, raz drobne potłuczenia, a niekiedy złamaną kość lub więcej. Postanowiłam wprowadzić to do naszego PBF, ponieważ przez to cała zabawa nabiera reali-styczności.

O co w tym chodzi?

Po każdym obrażeniu nabytym podczas podróży lub pojedynku, smok traci HP. W zależności, czy smok stłucze sobie łapę czy złamie biodro, każde obrażenie odbiera inną liczbę HP. Oto przykłądowy rozpis:

~ Stłuczenie/Skaleczenie/Otarcie: -20 pkt.
~ Rana/Głębsze rozcięcie/: -30 pkt.
~ Poważna rana/Złamanie/Skręcenie: -50 pkt.


W zależności ile skaleczeń osiągnął dany smok, tyle zostanie mu odebranych pkt np. kiedy smok potłucze sobie bok i sińców będzie aż 4, to odejmie mu to 80 pkt  HP.
Ale oczywiście nie na zawsze. W miarę upływu czasu rany się goją, przywracając punkty naszemu smoku. U nas obywa się to w tempie 10 pkt na dzień. Rzecz jasna istnieją "przyśpieszacze" tego procesu. Można je kupić w Sklepie.

A teraz kwestia EP- na czym ten system polega?

Punkty Energii naszego smoka są bardzo ważne i podczas poruszania się, jak i walki. Za każdy razem kiedy smok wykona jakąś czynność typu latanie, spacer czy polowanie traci je. Przykłądowy rozpis:

~ Latanie/Spacer/Bieg/Pływanie: -20 pkt.
~ Polowanie/Walka: -50 pkt.


Nie ma to działania w czasie. Kiedy np. nasz smok zacznie pływać już na start traci 20 punktów, a kiedy wyjdzie z wody po dajmy kilku godzinach, te 20 punktów nie pomnaża się przez np. 4 godziny.
Uzupełniając nasz wskaźnik energii możemy podczas krótkiej drzemki, snu całonocnego/całodziennego lub poprzez zjedzenie odpowiedniego składnika dostępnego w Sklepie.

Tak jak mówiłam, jest to tylko pomysł z mojej strony. Jeżeli się nie przyjmie, usnę ten cały tryb, a jeżeli uda się, zostanie na stałe wprowadzony w tryb gry. Do oceniania go i ewentulanych ulepszeń zapraszam do wątku "Co sądzicie o...".

Obowiązkiem każdego smoka jest dbanie i pilnowanie naruszenia swoich wskaźników. W końcu o swoją kondycję i ciało trzeba dbać.


To tyle z mojej strony, w razie jakichkolwiek wątpliwości czy błędów zapraszam na PW.


Mój kolorek moderowania. Bój się go!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.psarskieszczury.pun.pl www.pakama.pun.pl www.pedagogika2010euhe.pun.pl www.extreme-bakugan.pun.pl www.zapytajec.pun.pl